تبلیغات
کاراتدو - مطالب شهریور 1397

همه چیز درباره آشنایی با درمان و علت دور بینی چشم در کودکان

تاریخ:شنبه 17 شهریور 1397-05:41 ب.ظ

دور بینی

دور بینی ,دور بینی چیست,دور بینی در کودکان,دور بینی چشم در کودکان,دور بینی در چشم,دور بینی درمان,درمان دور بینی چشم,علت دور بینی چشم,اقای دوربینی,جوش دور بینی,دور بینی چشم چیست,علت جوش دور بینی چیست,علت قرمزی دور بینی چیست,نزدیک بینی و دوربینی چیست,علت دور بینی چشم چیست

دور بینی

توضیحاتی در مورد دور بینی

در چشم سالم پرتوهای نوری که از اجسام دور ونزدیک به چشم می رسند، در شبکیه تشکیل می شوند. در چشم دور بین پرتو ها به جای شبکیه، در خارج از چشم تشکیل می شوند.در پزشکی دوربینی ، هیپروپی نامیده می‏شود که نسبت به نزدیک بینی شیوع کمتری دارد. دوربینی معمولا در حدود 1+ تا 4+ دیوپتر بوده و بندرت به 8 دیوپتر و بالاتر می‏رسد. دوربینی وقتی ایجاد می‏شود که یا چشم نسبت به انحنای قرنیه طول کمتری داشته و یا قرنیه نسبت به طول چشم انحنای کمتری دارد, در نتیجه نور وارده به چشم در پشت شبکیه متمرکز می‏شود. در این حالت اشیای دور تار بنظر می‏رسند و تصاویر نزدیک حتی بیشتر تار می‏شوند. افراد جوان که دوربین هستند می‏توانند با استفاده از قدرت متمرکزکننده عدسی چشم , تصویر را از پشت شبکیه به روی شبکیه بیاندازند و در نتیجه واضح ببینند. اما در دوربینی شدید یا سنین بالاتر این توانایی کاهش یافته و بیماران احتیاج به عینک مطالعه یا عینک دو دید دارند. با افزایش سن توانایی متمرکز کردن تصویر بر روی شبکیه کاهش می‏یابد و بتدریج وابستگی چشم‏های دوربین به عینک بیشتر می‏شود و به شماره بالاتری نیاز پیدا می‏کنند. معمولا در افراد دوربین نمره واقعی چشم بالاتر از عینک مورد استفاده آنها می‏باشد. برای اصلاح دوربینی از عدسیهای محدب استفاده می‏شود که با علامت مثبت(+) تجویز می شوند. چشم از پشت این عینکها درشت‏تر بنظر می‏رسد. 

دور بینی چیست

دوربینی (به انگلیسی: Hyperopia) یکی از عیوب انکساری چشم و به معنی این است که چشم بیمار در دیدن اشیای نزدیک دچار اشکال باشد. حدود ۲۵٪ افراد جامعه دچار این مشکل می‌شوند و این افراد اشیا دور را بهتر از اشیا نزدیک میبینند. دوربینی اغلب به دلیل کم بودن تحدب قرنیه چشم یا کوچکتر بودن کرهٔ چشم این افراد نسل به حالت عادی بوده که نقطه کانونی عدسی روی شبکیه قرار نمی‌گیرد و در پشت آن تشکیل می‌شود.وفرد مجبوراست سرش را از اجسام دور کرده تا تصویر روی شبکیه بیفتد شیوع دوربینی از نزدیک‌بینی کمتر است. دوربینی در اغلب موارد ارثی است. در دوران سالمندی ما بیماری پیرچشمی را داریم که در بعضی موارد با دوربینی اشتباه گرفته می‌شود ولی پیرچشمی هم توانایی دید نزدیک و هم دید دور مختل می‌شود. پیرچشمی به علت کاهش دامنه تطابق در نتیجه تغییرات ناشی از پیری در عدسی چشم رخ می‌دهد. بسیاری از بچه‌ها با دوربینی متولد می‌شوند و بعضی آن را مدتی پس از تولد دچار می‌شوند.

اصلاح دید در دور بینی

اصلاح دید با بکاربردن عینک با عدسی محدب یا همگرا است. گاه از لنز تماسی مثبت نیز استفاده می‌شود. درمان جدیدتر جراحی قرنیه با لیزر است. شمارهٔ عینک افراد دوربین مثبت است و هرچه چشم ضعیف‌تر باشد شماره بالاتر خواهد بود.

دور بینی چند نوع است

دوربینی دو نوع است، یک نوع که معمولا در افراد جوان مشاهده می شود و تا پیری ادامه می یابد و دیگری پیرچشمی که در اواخر میانسالی شروع می شود، همۀ انواع پیرچشمی را می توان با بازآموزی به حالت طبیعی رساند و یا به این حالت نزدیک کرد . دوربینی جوانان اغلب موجب درد و ناراحتی می باشد و در موارد زیادی با لوچی ملایمی به بیرون در یکی از چشم ها همراه می باشد و ممکن است باعث سردرد و سرگیجه و تهوع بشود. گاهی نشانه های بیماری به وسیلۀ عینک از بین می رود ولی بعضی وقت از عینک هم کاری ساخته نیست و تا زمانی که فرد هنر دیدن را آموخته و مراعات نکرده، بهبود نمی یابد. (هاکسلی، ص ۱۵۹) پیر چشمی اغلب یکی از پیآمد های پابه سن گذاشتن تلقی می شود و عدسی چشم ها مانند استخوان به مرور زمان سخت می شوند و به وسیلۀ سخت شدن عمل تطابق در نزدیک انجام نمی گیرد. اما با این وجود افراد زیادی می توانند در بزرگسالی هم بدون عینک از نزدیک بخوانند. چنان چه افراد پیر چشم، دوره های مناسب بازآموزی را بگذرانند، می توانند بدون عینک از فاصلۀ نزدیک بخوانند. از این بیان نتیجه می گیریم که دوربینی دوران پیری به هیچ وجه جبران ناپذیر و ناممکن نیست، می توان از آن جلوگیری کرد و در صورت مبتلا شدن به حالت نرمال باز گرداند. (هاکسلی، ص ۱۶۰)

بیشتر بخوایند :

سه نما

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شرح درد مچ پا

تاریخ:سه شنبه 13 شهریور 1397-07:48 ق.ظ

شرح درد مچ پا

مچ پا دارای یک مفصل لگن و بخشی است که پاها و پاها گرد هم می آیند. این بخش از سه استخوان تشکیل شده است: نی، نی و خرد شده و تالوس. مچ پا با یک شبکه از رباط ها و تاندون ها احاطه شده است. معمولا فشار کمتری روی مچ پا وجود دارد، به همین دلیل است که به شدت آسیب و آسیب پذیر است. گاهی حتی کوچکترین صدمات ممکن است به درد در مچ پا (مچ پا) یا درد در پاها منجر شود. در برخی موارد، درد مچ پا باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد، بنابراین، به محض اینکه درد مچ پا با علائم دیگر مانند تورم، کبودی و ناتوانی در پیاده روی همراه است، شما باید دکتر را ببینید. درمان درد مچ پا انجام می شود. . درد مچ پا اغلب ناشی از پیچ خوردگی یا مچ پا است و اغلب با تورم و کبودی همراه است. اگر متضرر شدید، از جمله مقیاس پا که سبب درد (حتی درد جزئی) می شود، به یک متخصص مراجعه کنید. درد مچ پا ممکن است بسیار شدید یا ملایم باشد، یا در هنگام بلند کردن بدن سنگین یا پیاده روی احساس درد کنید. درد پا در مچ پا می تواند نشانه ای از عفونت یا یک وضعیت خاص باشد، یا ممکن است فرد به علت تمرین و فعالیت نامناسب، تاندون مچ پا داشته باشد. در زیر، ما علائم و علل درد مچ پا را بررسی خواهیم کرد.
علت درد مچ پا

درد مچ پا می تواند به علت التهاب یکی از مفاصل مچ پا باشد، اما معمولا درد مچ پا به علت مشکل در رباط مچ پا ایجاد می شود. شایعترین درد مچ پا، مفاصل مچ پا و یا مفاصل مچ پا است. التهاب ناشی از آرتروز نقرس یا استئو آرتریت. آرتریت روماتوئید یا آرتریت روماتوئید. التهاب حاد روغنی ناشی از بیماری پسوریازیس. سندرم مكرر عفونت مفاصل مچ پا.
درد مچ پا خانگی

- ارزش مالی مچ پا. در اولین گام، درد باید بازسازی شود، بنابراین آن را حرکت ندهید. - گاهی اوقات لازم است که آن را از بین ببرید تا با جابجایی یا ایستادن به مچ پا آسیب برسید. - اگر در مچ پا التهاب دارید، به دقت دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید. - شروع به کاهش درد مچ پا خود را به تدریج. - هر روز برای انجام آماده کردن ورزش های مچ پا.
درد شکم در صبح

45 ساله مردی است که به طور ناگهانی احساس درد زیادی در پاهای خود و به خصوص مچ پا را هر روز صبح بیدار می کند وقتی پاهای خود را روی زمین می گذارد تا از تخت خواب بیفتد. به همین دلیل، باید به مدت چند دقیقه در موقعیت ایستاده روی دیوار تکیه کنید تا بتواند به آرامی راه برود. این وضعیت در صبح شدیدتر است و شدت آن در طول روز با از سرگیری کار و فعالیت روزانه کاهش می یابد. از آنجا که این امر موجب نگرانی بیمار می شود، او برای یافتن راه حل مناسب برای این مشکل به دکتر آمده است. با توجه به تاریخ بیمار، این وضعیت را می توان به اختلال در جریان خون از بخشی از بدن به بخش دیگر نسبت داد. علائم و نشانه هایی که بیمار از آن صحبت می کند احتمالا یک وضعیت موقت است که در آن بیمار بعد از تغییر وضعیت بیدار می شود و در حالت ایستاده ایستاد. البته این علائم می تواند طیف وسیعی از عوامل را شامل می شود، مانند کاهش گردش خون، به علت عدم تحرک، به عوامل جدی تر مانند نوروپاتی حرکتی. در واقع، کاهش حجم گردش خون یکی از ساده ترین و اساسی ترین علت هاست که موجب درد و ناراحتی فرد در پاها می شود که ناگهان پس از چند ساعت ایدوپاتی ناگهان شروع به فعالیت می کند. اکسیژن مورد نیاز برای قسمت های مختلف بدن از طریق گردش خون فراهم می شود و اگر به علت پایداری ارگان ها، عدم حرکت یا فشار، اعضا به مدت زمان نسبتا طولانی اکسیژن دریافت نکنند، آنها بیهوش می شوند و احساس درد در هنگام تغییر گاهی اوقات کمبود ویتامین ها و مواد معدنی خاص موجب عوارض مشابهی می شود. افزایش وزن و عدم تحرک کافی می تواند بر روی مفاصل زانو، مچ دست و همچنین مفصل ران، که وزن بدن بر آنها تحمیل می کند، فشار وارد کند، که پس از آن احساس درد را در هنگام درد شدید احساس می کند. در چنین وضعیتی، انجام فعالیت های ورزشی بر اساس یک برنامه ریزی شده می تواند تا حد زیادی عوارض و پیامدهای آسیب مفصلی را کاهش دهد.
درد مچ پا در شب

چهار اصل را دنبال کنید. استراحت، قرار دادن یخ های متناوب در طول روز بر روی آن، بستن آن با یک بند الاستیک و قرار دادن بالش زیر پاهای بهترین چیز برای از بین بردن درد پا است. استراحت مطلق و بلند کردن کمک می کند تا تورم و وزن را با وریدهای واریسی کاهش دهد. خوردن مسکن داروهای ضد التهاب غیر تجویزی، مانند آسپرین و ایبوپروفن، باعث کاهش درد و تورم ناشی از آسیب و یا واریس پا می شود. پیاده روی اگر پیاده روی می تواند سبب کمر درد شود، راه رفتن اولین گام در درمان آن است. شما باید تا آنجا که درد می روید بروید و سپس بلند شوید. کمی طول بکشد و هر روز یک فاصله طولانی تر بگیرید. ناراحتی به تدریج کاهش می یابد. سیگار نکش. بیماران مبتلا به گلودرد متناوب باید سیگار را ترک کنند. از آنجا که سیگار باعث سختی شریان ها و کاهش جریان خون می شود. پاهای خود را گرم کنید پوتینداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد پا و تکنیک گرم و سرد

تاریخ:شنبه 10 شهریور 1397-02:57 ب.ظ

درد پا و تکنیک گرم و سرد

تکنیک سرد و گرم این تکنیک مخصوصا برای رفع درد پا مناسب است. سطل را با آب سرد پر کنید و سطل دیگر را با آب گرم بکشید. اول، پاهای خود را در آب گرم برای حدود سه دقیقه قرار دهید، سپس آنها را در آب سرد به مدت 10 ثانیه تا یک دقیقه قرار دهید. این دو تا سه بار تکرار کنید و سپس پاها را خشک کنید. آب گرم جریان خون را به سطح پاها افزایش می دهد و آب سرد باعث کاهش التهاب می شود. به یاد داشته باشید این عمل باید با آب سرد انجام شود. اگر با سطل آب ارتباط برقرار نکنید، می توانید آن را با یک حوله گرم و یخ بسته برای 10 دقیقه و جایگزین آن را امتحان کنید.
درد پا و سرکه

سرکه دارای بسیاری از مزایای درمانی است و یکی از این خواص، حذف درد پایه ناشی از گرفتگی عضلات است. به منظور ایجاد درد پای شما در اسرع وقت، کافی است یک سطل از آب گرم بپزد و 2 قاشق سوپ خوری سرکه را به آن اضافه کنید. بهتر است یک بسته نمک دریایی تهیه کنید و برای این مناسبت آن را در خانه بگذارید. اگر نمک دریایی ندارید، می توانید از نمک منظم استفاده کنید. نمک نمک یا نمک معمولی را به سرکه و آب داغ اضافه کنید و پاهای خود را در این ترکیب 20 دقیقه بگذارید. جایگزین دیگری این است که دو ظروف مختلف را با هم مقادیر زیادی آب و سرکه داشته باشید. اما آب یک سطل باید سرد و گرم باشد. بعد، حوله ای را که قبلا آن را برای یک ظرف آب گرم آماده کرده اید بیاورید و سپس برای اضافه کردن آب اضافی فشار دهید. پاهای خود را در این حوله به مدت 5 دقیقه قرار دهید. سپس با سطل آب سرد هم همین کار را انجام دهید. این کار را سه تا چهار بار در روز برای تسکین درد و خستگی پاها انجام دهید.


Image result for ‫توضیحات در مورد درد پا‬‎

درد پا و روغن درمان

حالا که ما به شلوغ ترین روزهای سال می رویم، روغن گل میخ رو به لیست خرید خود اضافه کنید. روغن میخک را روی آن قرار دهید روغن گل میخ در رفع سردرد شدید، درد مفاصل، قارچ ناخن و درد پا، در حالی که افزایش گردش خون. بنابراین یک شیشه روغن گل میخک بزنید و هربار که پا را صدمه می بینید، این روغن را ماساژ دهید. شما می توانید این چندین بار در طول روز تکرار کنید. اگر پوست شما حساس باشد سه قطره روغن گلبرگ را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل اضافه کنید تا رقیق شده و سپس ماساژ دهید روی پوست. بهتر است از این ترکیب در زخم استفاده نکنید. روغنهای ضد خستگی مانند رزماری، اوکالیپتوس و نعنا بسیار مناسب برای خستگی هستند. فقط چهار قطره اکالیپتوس، چهار قطره رزماری و دو قطره نعناع را به سطل آب گرم اضافه کنید و پاهای خود را در این محلول بگذارید تا 10 دقیقه باشد. متوجه خواهید شد که درد پاهای شما خیلی زود از بین می رود. چه غذا خوردن یکی از غذاهایی است که می تواند مانند یک دندانپزشک عمل کند و به سرعت از درد در پا برطرف کند اسپرم است! در واقع، مارچوبه باعث درد ناشی از التهاب مفاصل و تورم آنها می شود. فقط چند دقیقه به اسپارگ بخورید و سپس آنرا خیس کنید. مارکه یک دیورتیک طبیعی است و می تواند به سرعت مایعات اضافی از بدن شما را از بین ببرد و التهاب مشترک را کاهش دهد. اگر طعم این گیاه را دوست ندارید، می توانید آن را با غذا اصلی خود بخورید.
نکاتی درباره مراقبت از پاها

هنگامی که وقت زیادی برای صرف چند ساعت از خانه دارید سعی کنید کفش راحت را بپوشید. ساده ترین کار این است که پای خود را پس از چند ساعت حفظ کنید و حتی اگر پاهای خود را فرو ببرید، هنوز در کفش خود احساس راحتی می کنید. یک کفش که یک بالشتک استاندارد و بند شانه بر روی شانه های شما دارد. اگر چنین کفش ای ندارید، باید یک جفت کفش خوب بخرید و بخرید. این هزینه، کفش و هدایا برای تمام فصول است. - برای از بین بردن تورم پاها ناشی از ایستادن بیش از حد، وقتی که به خانه برمیخورید و در زیر پای خود یک بالشتک کوتاه قرار دهید، دراز بکشید. کمی کم می آورم بلند کردن پاها باعث می شود خون از پاها برداشته شود. این کار را بیش از چند دقیقه انجام ندهید. - اگر شربت تازه خریداری شده پاره شود، لازم نیست که جوراب خود را بشکنید. شما می توانید این جوراب ها را نیمه راه بگیرید و تنها قسمت بالای آن را نگه دارید. شما می پرسید چقدر نگرانی دارید؟ فقط زمانی که پای خود را خسته می بینید، هدف اصلی این کار، پوشیدن مچ پا را حفظ کنید. - به یاد داشته باشید که نگه داشتن چشم در پاها به اندازه دست زدن به دستان شما مهم است. خوردن هر مشکلی که در این قسمت از بدن رخ داده است و به آن گوش نکنید. گاهی اوقات این مشکلات ظاهرا کوچک به سرعت رشد می کنند و حتی راه رفتن شما را دچار مشکل می کنند. - هنگامی که پا را ماساژ می دهید، سعی کنید فشار را از طرف انگشتان خود به طرف پاشنه بلند کنید، و بالعکس؛ در نتیجه کمک به جریان خون از طریق پاها. • افراد مبتلا به دیابت قبل از انجام هر یک از این تمرینات باید با پزشک خود مشورت کنند. - اگر با تمام این روش ها هنوز دست نخورده باقی بماند، تا تعطیلات باقی بماند، از یک متخصص پزشکی بازدید کنید.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo